We're sorry but there was an error while trying to connect to the database @lokmanhekimdr user, lokmanhekimdr instagram photos, @lokmanhekimdr pics

No. 1 Free Social Classifieds. Best Social Classifieds, Fonolive.

Find hashtags, instagram users, trends

@lokmanhekimdr user, lokmanhekimdr instagram photos, @lokmanhekimdr pics

lokmanhekimdr Lokman Hekim
lokmanhekimdr
Lokman Hekim
Followers: 1102
Following: 1
وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ "Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur." Şuâra 80 twitter.com/lokmanhekimdr
lokmanhekimdr Lokman Hekim Kişniş ve Kişniş Tohumu

Kişniş maydanozgiller ailesindendir. Güneşi çok seven bir bitki, halk arasında aş otu, abaza otu, kuzbere ve kara kimyon gibi isimlerle de bilinmektedir. Baharat olarak da kullanılabilen, aynı zamanda  bitkisel çay olarak da tüketebilirsiniz.
Yeşil yaprakları ile maydanoza çok benzeyen bu bitki, hoş kokusu ve onlarca faydaları ile muhakkak evimizin bir köşesinde olmayı hak ediyor. Birazdan faydalarını okuduğunuzda kesinlikle bana hak vereceksiniz.

Her ne kadar maydanoza benzese de kişnişin yaprakları biraz rahatsız edici olabilir. Ama asıl şifa kaynağı kişniş tohumudur. Tabi yaprakları da birçok şekilde kullanılabilir. Tohumundan baharat yapılır ve birçok yemeğinizde de kullanabilirsiniz.

#Çocuk dostu bir bitkidir. Neden mi? Çünkü bu bitkinin besleyici değeri çok yüksektir. Çocukların sık sık tüketmesi gerekir. Özellikle gelişim çağında çocuğunuz varsa bu bitkiyi evinizin baş köşesine katmanız doğru olacaktır. Kuzbere, abaza otu, kişnit ve kara kimyon gibi isimlerle de bilinir.
#Kişniş Nasıl Kullanılır ?

İsterseniz yemeğini yapabilirsiniz, ya da yeşil yaprakları ile yemeğinize güzel tatlar verebilirsiniz. İsterseniz bitkisel çay olarak ta kullanabilirsiniz. Taze kişnişi haşlayarak üzerine sarımsaklı yoğurt dökerek, afiyetle tüketebilirsiniz. Böylece vücutta oluşan toksinleri hızlıca atar, sindirim sisteminiz düzene girer.

Eğer #çay olarak tüketmek istiyorsanız; kişniş tohumlarını ezin ve sıcak suyun içine atın. Yaklaşık 5 dakika bekletin, demlendikten sonra afiyetle içebilirsiniz. Son günlerde alternatif tıpın da ilgisini çeken bu bitkiyi muhakkak özenle kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kişnişin Faydaları

Kanserden kalp rahatsızlıklarına, cilt bozukluklarından adet düzensizliği gibi sorunlara ve dahi bir çok hastalığa şifadır. Çok #güçlü antioksidan özelliği vardır. Kişnişin en çok bilinen faydaları;

Güçlü #antioksidan özelliği ile bir çok #kanser türüne karşı koruyucu özelliği vardır.
Bünyesinde barındırdığı oleik #asit ile kalp ve damar sağlığına iyi gelir. Kalp krizi, #felç geçirme riskini büyük oranda azaltır.
Hazımsızlığa, bağırsakta oluşan #gaz sıkışmasına iyi gelir. Sindirim sistemini düzene koyar.
Likes: 24
Posted at: 2019-04-06 18:02:24
Kişniş ve Kişniş Tohumu Kişniş maydanozgiller ailesindendir. Güneşi çok seven bir bitki, halk arasında aş otu, abaza otu, kuzbere ve kara kimyon gibi isimlerle de bilinmektedir. Baharat olarak da kullanılabilen, aynı zamanda bitkisel çay olarak da tüketebilirsiniz. Yeşil yaprakları ile maydanoza çok benzeyen bu bitki, hoş kokusu ve onlarca faydaları ile muhakkak evimizin bir köşesinde olmayı hak ediyor. Birazdan faydalarını okuduğunuzda kesinlikle bana hak vereceksiniz. Her ne kadar maydanoza benzese de kişnişin yaprakları biraz rahatsız edici olabilir. Ama asıl şifa kaynağı kişniş tohumudur. Tabi yaprakları da birçok şekilde kullanılabilir. Tohumundan baharat yapılır ve birçok yemeğinizde de kullanabilirsiniz. #Çocuk dostu bir bitkidir. Neden mi? Çünkü bu bitkinin besleyici değeri çok yüksektir. Çocukların sık sık tüketmesi gerekir. Özellikle gelişim çağında çocuğunuz varsa bu bitkiyi evinizin baş köşesine katmanız doğru olacaktır. Kuzbere, abaza otu, kişnit ve kara kimyon gibi isimlerle de bilinir. #Kişniş Nasıl Kullanılır ? İsterseniz yemeğini yapabilirsiniz, ya da yeşil yaprakları ile yemeğinize güzel tatlar verebilirsiniz. İsterseniz bitkisel çay olarak ta kullanabilirsiniz. Taze kişnişi haşlayarak üzerine sarımsaklı yoğurt dökerek, afiyetle tüketebilirsiniz. Böylece vücutta oluşan toksinleri hızlıca atar, sindirim sisteminiz düzene girer. Eğer #çay olarak tüketmek istiyorsanız; kişniş tohumlarını ezin ve sıcak suyun içine atın. Yaklaşık 5 dakika bekletin, demlendikten sonra afiyetle içebilirsiniz. Son günlerde alternatif tıpın da ilgisini çeken bu bitkiyi muhakkak özenle kullanmanızı tavsiye ederiz. Kişnişin Faydaları Kanserden kalp rahatsızlıklarına, cilt bozukluklarından adet düzensizliği gibi sorunlara ve dahi bir çok hastalığa şifadır. Çok #güçlü antioksidan özelliği vardır. Kişnişin en çok bilinen faydaları; Güçlü #antioksidan özelliği ile bir çok #kanser türüne karşı koruyucu özelliği vardır. Bünyesinde barındırdığı oleik #asit ile kalp ve damar sağlığına iyi gelir. Kalp krizi, #felç geçirme riskini büyük oranda azaltır. Hazımsızlığa, bağırsakta oluşan #gaz sıkışmasına iyi gelir. Sindirim sistemini düzene koyar.
lokmanhekimdr Lokman Hekim Aleovera Faydaları:
Yara ve yanık tedavilerinde iyileştirici bir etkisi olduğu en bilinen özelliklerindendir. Ev ortamında yaşanan küçük yanıklar sonrasında, bitkinin yaprağı kırılarak ortasından çıkan jel yaraya krem gibi sürülebilir.
Aloe Vera jeli, sirke ile karıştırıldığında saç dökülmelerini önleyici sonuçlar verir.
Ayaktaki nasır ve koku problemlerinde etkilidir. Afrikalı avcıların bu sıvıyı ciltlerine sürerek terlemeyi ve vücut kokusunu gidermek için kullandığı söylenir.
Aloe Vera özünden yapılan doğal sabunlar, cildin yağ-nem dengesini korur. Cilde canlılık ve parlaklık verir.
Likes: 47
Posted at: 2019-02-05 19:17:17
Aleovera Faydaları: Yara ve yanık tedavilerinde iyileştirici bir etkisi olduğu en bilinen özelliklerindendir. Ev ortamında yaşanan küçük yanıklar sonrasında, bitkinin yaprağı kırılarak ortasından çıkan jel yaraya krem gibi sürülebilir. Aloe Vera jeli, sirke ile karıştırıldığında saç dökülmelerini önleyici sonuçlar verir. Ayaktaki nasır ve koku problemlerinde etkilidir. Afrikalı avcıların bu sıvıyı ciltlerine sürerek terlemeyi ve vücut kokusunu gidermek için kullandığı söylenir. Aloe Vera özünden yapılan doğal sabunlar, cildin yağ-nem dengesini korur. Cilde canlılık ve parlaklık verir.
lokmanhekimdr Lokman Hekim ‎Rasûlullah ﷺ şöyle buyurdu: Aşura Günü tutulan orucun Allah katında, o günden önce bir senenin günahlarına kefaret olacağını kuvvetle ümit ediyorum.
Likes: 46
Posted at: 2018-09-20 01:25:40
‎Rasûlullah ﷺ şöyle buyurdu: Aşura Günü tutulan orucun Allah katında, o günden önce bir senenin günahlarına kefaret olacağını kuvvetle ümit ediyorum.
lokmanhekimdr Lokman Hekim Acı Çiğdem Faydaları
Zehirli maddeler içermesinin yanında tıbbi kullanımı da vardır.
Doğru dozlarda Romatizma ve nıkris şikayetlerine karşı faydalıdır. Romatizma ağrılarını giderir.
İdrar arttırır ve kabızlığı gidermeye yardımcı olur.
Dahili kullanımda zehirlenmelere neden olabileceği için ancak bir uzman tarafından kullanılmalıdır.
En ufak bir beklenmedik durumda kullanımı derhal kesilmelidir..
Basur memelerinin şifa bulmasına neden olur
îdrar söktürücü özelliği vardır.
Nasırları iyileştirir.
Afiyet Şifa Olsun
Likes: 36
Posted at: 2018-08-05 20:21:06
Acı Çiğdem Faydaları Zehirli maddeler içermesinin yanında tıbbi kullanımı da vardır. Doğru dozlarda Romatizma ve nıkris şikayetlerine karşı faydalıdır. Romatizma ağrılarını giderir. İdrar arttırır ve kabızlığı gidermeye yardımcı olur. Dahili kullanımda zehirlenmelere neden olabileceği için ancak bir uzman tarafından kullanılmalıdır. En ufak bir beklenmedik durumda kullanımı derhal kesilmelidir.. Basur memelerinin şifa bulmasına neden olur îdrar söktürücü özelliği vardır. Nasırları iyileştirir. Afiyet Şifa Olsun
lokmanhekimdr Lokman Hekim Bayramımız mübarek olsun...
.
.
#eidmubarak #bayram #namaz #mubarak #mübarek #eid #islam #muslim #people
Likes: 37
Posted at: 2018-06-15 02:17:53
Bayramımız mübarek olsun... . . #eidmubarak #bayram #namaz #mubarak #mübarek #eid #islam #muslim #people
lokmanhekimdr Lokman Hekim Cumamız Mübarek Olsun...
Likes: 36
Posted at: 2018-04-05 20:51:32
Cumamız Mübarek Olsun...
lokmanhekimdr Lokman Hekim Çayın Faydaları:
Çayın Kolon Kanserine Faydaları: İçeriğinde yer alan TF – 2 adını taşıyan polifenol kanser ile mücadelede etkinliği bilinen bir maddedir. Çayın içeriğinde yer alan bu madde kanserli hücrelerin yok olmasına yardımcı olurken sağlıklı hücreler üzerinde herhangi bir olumsuzluğuna da rastlanmamıştır. Bu nedenle çay son zamanlarda yapılan araştırmalarda kolon kanserinde kanserli hücrelerin yok edilmelerine yardımcı olduğundan çay tüketimi önerilmektedir.
Çay Antioksidan İçerir: Vücutta birçok hastalığa davetiye çıkaran ve asıl sebebi olan serbest radikallere karşı çayın antioksidan içermesi genel anlamda sağlık açısından önemlidir. Bu özelliği ile birçok hastalığa yakalanma riskini azaltır.
Çay Kalp Krizi Riskini Azaltır: Siyah çay tüketimi kalp sağlığını korur. Hollanda’da yapılan bir araştırma sonucuna göre günde 2-3 bardak siyah çay tüketen kişilerin tüketmeyen kişilere göre %70 oranından kalp krizi daha az geçirdiklerini ortaya koymuştur. Bunun yanında siyah çay tüketimi kan pıhtılaşmasını engeller ve felç geçirme riskini azaltır.
Kemik Sağlığını Korur: Düzenli olarak çay tüketimi kemik sağlığını korur. Çayın bol miktarda içerdiği fitokimyasalların yardımıyla kemik sağlığını koruduğu düşünülmektedir.
Likes: 33
Posted at: 2018-04-05 20:51:21
Çayın Faydaları: Çayın Kolon Kanserine Faydaları: İçeriğinde yer alan TF – 2 adını taşıyan polifenol kanser ile mücadelede etkinliği bilinen bir maddedir. Çayın içeriğinde yer alan bu madde kanserli hücrelerin yok olmasına yardımcı olurken sağlıklı hücreler üzerinde herhangi bir olumsuzluğuna da rastlanmamıştır. Bu nedenle çay son zamanlarda yapılan araştırmalarda kolon kanserinde kanserli hücrelerin yok edilmelerine yardımcı olduğundan çay tüketimi önerilmektedir. Çay Antioksidan İçerir: Vücutta birçok hastalığa davetiye çıkaran ve asıl sebebi olan serbest radikallere karşı çayın antioksidan içermesi genel anlamda sağlık açısından önemlidir. Bu özelliği ile birçok hastalığa yakalanma riskini azaltır. Çay Kalp Krizi Riskini Azaltır: Siyah çay tüketimi kalp sağlığını korur. Hollanda’da yapılan bir araştırma sonucuna göre günde 2-3 bardak siyah çay tüketen kişilerin tüketmeyen kişilere göre %70 oranından kalp krizi daha az geçirdiklerini ortaya koymuştur. Bunun yanında siyah çay tüketimi kan pıhtılaşmasını engeller ve felç geçirme riskini azaltır. Kemik Sağlığını Korur: Düzenli olarak çay tüketimi kemik sağlığını korur. Çayın bol miktarda içerdiği fitokimyasalların yardımıyla kemik sağlığını koruduğu düşünülmektedir.
lokmanhekimdr Lokman Hekim Hayırlı Cumalar...
Likes: 61
Posted at: 2018-03-30 00:28:17
Hayırlı Cumalar...
lokmanhekimdr Lokman Hekim Ananas Faydaları:
Ananas Kanserden Korur: Kanser hastalıklarına neden olan serbest radikalleri engellediğini söylemiştik ama bununla yetinmez ayrıca hücreleri, kanser hücrelerine karşı kuvvetlendirir ve hasar gören hücreleri tedavi eder.
Ananas Kalp Sağlığını Korur: Kalp sağlığı için en önemli gıdalar arasındadır. Kalp sağlığını tehdit eden serbest radikallere engel olması yanında kolesterol seviyesini düzenler. Antioksidan özelliğinden dolayı damar hastalıklarından da korur.
Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirir: Ananas içerdiği bol miktarda C vitamini yardımıyla bağışıklık sisteminin en önemli destekçilerinden bir tanesidir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek genel anlamda bütün organların sağlıklı bir şekilde görevlerini yerine getirmesine yardımcı olur.
Ananas Sindirim Sistemine Faydalıdır: Genel anlamda diyet lifleri içeren bütün besinler sindirim sistemi sağlığına ciddi anlamda katkı sağlarlar.  Ananas da bol miktarda diyet lifi içermektedir, bunun yanında sindirim sisteminin fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi ve olası hastalıklardan korunması için,  Bromelian ve C vitamine ile ayrıca destek olur.
Bronşit Hastalığına İyi Gelir: Birçok özelliği dışında ananas anti-inflamatuar özellikleri ile bilinir. Genellikle bronşit hastalığı yüzünden ortaya çıkan  bronş iltihabını azaltmaya katkı sağlar.
Hipertansiyonu Önler: Hipertansiyon problemlerinin çözümüne yardımcı olur. Genelde hipertansiyon hastaları için ananas diyeti önerilmektedir. Potasyumu yüksek miktarda olan ananas aynı zamanda kan basıncının dengelenmesine yardımcı olur.
Bağırsak kurtlarını Döker: Ananas bir sindirim enzimi olan bromelain içermektedir. Bu özelliğinden dolayı bazı bağırsak kurdu ve parazitlerini dökmede önemli rol oynar.
Cilt Sağlığı İçin Ananas:  Günlük olarak tüketilen bir miktar ananas birçok hastalıktan korunmanın yanında cilt sağlığımız açısından da çok önemlidir. İçerdiği besinler yardımıyla ve antioksidan özelliği ile deride meydana gelen enfeksiyonları önler. Akne problemine karşı etkilidir. Cildi güçlendirici özelliği vardır. Zengin C vitamini içerdiği için cildin yaşlanmasını geciktirir. Hücrelerin ve dokuların yenilenmesini sağlar. 
Afiyet Şifa Olsun...
Likes: 30
Posted at: 2018-03-30 00:27:43
Ananas Faydaları: Ananas Kanserden Korur: Kanser hastalıklarına neden olan serbest radikalleri engellediğini söylemiştik ama bununla yetinmez ayrıca hücreleri, kanser hücrelerine karşı kuvvetlendirir ve hasar gören hücreleri tedavi eder. Ananas Kalp Sağlığını Korur: Kalp sağlığı için en önemli gıdalar arasındadır. Kalp sağlığını tehdit eden serbest radikallere engel olması yanında kolesterol seviyesini düzenler. Antioksidan özelliğinden dolayı damar hastalıklarından da korur. Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirir: Ananas içerdiği bol miktarda C vitamini yardımıyla bağışıklık sisteminin en önemli destekçilerinden bir tanesidir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek genel anlamda bütün organların sağlıklı bir şekilde görevlerini yerine getirmesine yardımcı olur. Ananas Sindirim Sistemine Faydalıdır: Genel anlamda diyet lifleri içeren bütün besinler sindirim sistemi sağlığına ciddi anlamda katkı sağlarlar. Ananas da bol miktarda diyet lifi içermektedir, bunun yanında sindirim sisteminin fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi ve olası hastalıklardan korunması için, Bromelian ve C vitamine ile ayrıca destek olur. Bronşit Hastalığına İyi Gelir: Birçok özelliği dışında ananas anti-inflamatuar özellikleri ile bilinir. Genellikle bronşit hastalığı yüzünden ortaya çıkan bronş iltihabını azaltmaya katkı sağlar. Hipertansiyonu Önler: Hipertansiyon problemlerinin çözümüne yardımcı olur. Genelde hipertansiyon hastaları için ananas diyeti önerilmektedir. Potasyumu yüksek miktarda olan ananas aynı zamanda kan basıncının dengelenmesine yardımcı olur. Bağırsak kurtlarını Döker: Ananas bir sindirim enzimi olan bromelain içermektedir. Bu özelliğinden dolayı bazı bağırsak kurdu ve parazitlerini dökmede önemli rol oynar. Cilt Sağlığı İçin Ananas: Günlük olarak tüketilen bir miktar ananas birçok hastalıktan korunmanın yanında cilt sağlığımız açısından da çok önemlidir. İçerdiği besinler yardımıyla ve antioksidan özelliği ile deride meydana gelen enfeksiyonları önler. Akne problemine karşı etkilidir. Cildi güçlendirici özelliği vardır. Zengin C vitamini içerdiği için cildin yaşlanmasını geciktirir. Hücrelerin ve dokuların yenilenmesini sağlar. Afiyet Şifa Olsun...
lokmanhekimdr Lokman Hekim Hayırlı Cumalar...
Likes: 70
Posted at: 2018-03-22 20:31:58
Hayırlı Cumalar...
lokmanhekimdr Lokman Hekim Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun...
Likes: 39
Posted at: 2018-03-22 20:31:06
Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun...
lokmanhekimdr Lokman Hekim Boy uzatmak için şifalı bitkiler:
Boy Otu Kürü
Adını sıklıkla duyup içeriği hakkında pek az şey bilinen bu kür aslında oldukça kolaydır. Basit ve kolaylıkla elde edilebilen malzemelerden oluşan Boy Otu kürü evinizde rahatlıkla hazırlayıp kullanabilirsiniz.
Malzemeler ise şöyle; 1 tatlı kaşığı çemen otu, biraz zeytinyağı (çok değil sadece bir miktar) ve 1 çay kaşığı karabiber. Bu 3 malzemeyi iyice birbirine karışacak şekilde karıştırdıktan sonra ağzı kapalı şekilde en az 5 gün bekletin.
Hazır olduktan sonra çocukların eklem yerlerine sürüp boyunun uzamasında etkili olabilirsiniz.
Melisa Çayı
Sinirlere birebir gelen melisa çayının hiç bilinmeyen bir özelliği de kız çocuklarında boy uzamasına yardımcı olmasıdır.
Az bilinen bir gerçek olan melisa çayının bu etkiye sahip olması için ise 6 ay süre ile hafta bir kere olacak şekilde kaynar 1 bardak suya 1 tutam melisa yaprağını koyarak 5 dakika dinlendirilip içilmesi gerekmektedir.
Biberiye Çayı
Kız çocukları için melisa çayı nasıl etkiliyse erkek çocuklarında da biberiye çayı boy uzamasında etkili olmaktadır. Kız ve erkek için ayrı bitkisel çaylar olmasındaki temel prensip ise farklı biyolojik donanımlara sahip olmalarından kaynaklanmaktadır.
Yine 6 ay süre ile haftada 1 kez kullanılmak üzere 1 bardak kaynar suya 1 tutam biberiye otu atıp 5 dakika bekletilip tüketilmelidir.
Rüşeym Kürü
Diğer adı buğday özü olan rüşeym kürü, boy uzamasında oldukça etkili olan bir diğer yöntemdir.  Bu kürde buğday özü çocuklara günde 3 çorba kaşığı yedirilir. Düzenli tüketildiğinde etki gösterdiği ise unutulmamalıdır.
Afiyet Şifa Olsun
Likes: 20
Posted at: 2018-03-12 12:00:11
Boy uzatmak için şifalı bitkiler: Boy Otu Kürü Adını sıklıkla duyup içeriği hakkında pek az şey bilinen bu kür aslında oldukça kolaydır. Basit ve kolaylıkla elde edilebilen malzemelerden oluşan Boy Otu kürü evinizde rahatlıkla hazırlayıp kullanabilirsiniz. Malzemeler ise şöyle; 1 tatlı kaşığı çemen otu, biraz zeytinyağı (çok değil sadece bir miktar) ve 1 çay kaşığı karabiber. Bu 3 malzemeyi iyice birbirine karışacak şekilde karıştırdıktan sonra ağzı kapalı şekilde en az 5 gün bekletin. Hazır olduktan sonra çocukların eklem yerlerine sürüp boyunun uzamasında etkili olabilirsiniz. Melisa Çayı Sinirlere birebir gelen melisa çayının hiç bilinmeyen bir özelliği de kız çocuklarında boy uzamasına yardımcı olmasıdır. Az bilinen bir gerçek olan melisa çayının bu etkiye sahip olması için ise 6 ay süre ile hafta bir kere olacak şekilde kaynar 1 bardak suya 1 tutam melisa yaprağını koyarak 5 dakika dinlendirilip içilmesi gerekmektedir. Biberiye Çayı Kız çocukları için melisa çayı nasıl etkiliyse erkek çocuklarında da biberiye çayı boy uzamasında etkili olmaktadır. Kız ve erkek için ayrı bitkisel çaylar olmasındaki temel prensip ise farklı biyolojik donanımlara sahip olmalarından kaynaklanmaktadır. Yine 6 ay süre ile haftada 1 kez kullanılmak üzere 1 bardak kaynar suya 1 tutam biberiye otu atıp 5 dakika bekletilip tüketilmelidir. Rüşeym Kürü Diğer adı buğday özü olan rüşeym kürü, boy uzamasında oldukça etkili olan bir diğer yöntemdir. Bu kürde buğday özü çocuklara günde 3 çorba kaşığı yedirilir. Düzenli tüketildiğinde etki gösterdiği ise unutulmamalıdır. Afiyet Şifa Olsun