No. 1 Free Social Classifieds. Best Social Classifieds, Fonolive.

Find hashtags, instagram users, trends

#glitter hashtag, instagram hashtag glitter images, #glitter pics

psikologzeynepgunduztepe Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe
psikologzeynepgunduztepe
Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe
Followers: 13656
Following: 644
👫Çocuk- Ergen ve Aile Psikoterapisti 🎪 Oyun Terapisti 📬 İletişim: gunduztepezeynep@gmail.com 📞Madalyon Psikiyatri Merkezi
psikologzeynepgunduztepe Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe .
.
Bazılarımız için endişenin çok yoğun olduğu, bir türlü rahatlamanın mümkün olmadığı anlar oluyor. Kuşkusuz endişelenmek için sebep çok. Bazılarımız için ekonomik endişeler, bazılarımız için değişimler, hedef tutturmak, sınav, ilişki problemleri vs deyip, uzatıp götürebiliriz bu listeyi. 
Problemler farklı farklı ve biricik olabilir, ancak hepimize yarayacak bir yol daha sağlıklı bir yaşam tarzı edinmek olacaktır.
🌼İyi yemek yemek ,
🌼yeterince uyumak ,
🌼sosyalleşmek ,
🌼düzenli egzersiz ,
🌼çalışmak ,
🌼ders çalışmak ve ,
🌼alkolü azaltmak için hem emek hem zaman harcayın. . .
.
Fakat sona en önemlisini eklemek istiyorum. “Asla kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın”.🌼
.
.
.
.
#psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psychology #psychological #psychotherapy #psychoterapist #yaşam #yasamtarzı #anne #baba #çocuk #psikologzeynepgunduztepe #istanbul #türkiye #cocukpsikolojisi #cocukpsikologu #ergenpsikoloğu #aile #aileterapisi #aileterapisti
Likes: 12
Posted at: 2019-06-19 20:56:31
. . Bazılarımız için endişenin çok yoğun olduğu, bir türlü rahatlamanın mümkün olmadığı anlar oluyor. Kuşkusuz endişelenmek için sebep çok. Bazılarımız için ekonomik endişeler, bazılarımız için değişimler, hedef tutturmak, sınav, ilişki problemleri vs deyip, uzatıp götürebiliriz bu listeyi. Problemler farklı farklı ve biricik olabilir, ancak hepimize yarayacak bir yol daha sağlıklı bir yaşam tarzı edinmek olacaktır. 🌼İyi yemek yemek , 🌼yeterince uyumak , 🌼sosyalleşmek , 🌼düzenli egzersiz , 🌼çalışmak , 🌼ders çalışmak ve , 🌼alkolü azaltmak için hem emek hem zaman harcayın. . . . Fakat sona en önemlisini eklemek istiyorum. “Asla kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın”.🌼 . . . . #psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psychology #psychological #psychotherapy #psychoterapist #yaşam #yasamtarzı #anne #baba #çocuk #psikologzeynepgunduztepe #istanbul #türkiye #cocukpsikolojisi #cocukpsikologu #ergenpsikoloğu #aile #aileterapisi #aileterapisti
psikologzeynepgunduztepe Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe .
.
“Neredeyse hiçbir zaman olduğunuz yerde olmayabilir, bizi bekleyen dopdolu fırsatlarla hiçbir zaman çakışmayabiliriz. Şimdiki an, içinde yaşadığımız, büyüdüğümüz, hissettiğimiz ve değiştiğimiz yegane zamandır. Geçmişle geleceğin çekimine karşı koymak zorundayız.” diyor ve, 
meditasyon diye anlattığımızın, popüler kültürün dikte ettiği gibi öyle tuhaf, esrarengiz bir etkinlik olmadığını bilmeniz gerekir diye ekliyor #jonkabatzinn . Öyle ki bir süre sonra yaşamın bir parçası haline getirebiliyorsunuz.
Gerçekten de öyle! Bugün dikkatimi ve farkındalığımı derinleştirmemi sağlayan harika bir workshopa katıldım. Oldum olası da sevdim zaten. İnsan birkaç dakika bile olsa duru ve sakin bir zihni hakediyor.
.
.
.
.
#psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #meditation  #meditating #psikologzeynepgunduztepe #yogaeveryday #yogainspiration #yogamedicinefamily #yoga for daily inspiration!
Likes: 57
Posted at: 2019-06-15 15:44:31
. . “Neredeyse hiçbir zaman olduğunuz yerde olmayabilir, bizi bekleyen dopdolu fırsatlarla hiçbir zaman çakışmayabiliriz. Şimdiki an, içinde yaşadığımız, büyüdüğümüz, hissettiğimiz ve değiştiğimiz yegane zamandır. Geçmişle geleceğin çekimine karşı koymak zorundayız.” diyor ve, meditasyon diye anlattığımızın, popüler kültürün dikte ettiği gibi öyle tuhaf, esrarengiz bir etkinlik olmadığını bilmeniz gerekir diye ekliyor #jonkabatzinn . Öyle ki bir süre sonra yaşamın bir parçası haline getirebiliyorsunuz. Gerçekten de öyle! Bugün dikkatimi ve farkındalığımı derinleştirmemi sağlayan harika bir workshopa katıldım. Oldum olası da sevdim zaten. İnsan birkaç dakika bile olsa duru ve sakin bir zihni hakediyor. . . . . #psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #meditation #meditating #psikologzeynepgunduztepe #yogaeveryday #yogainspiration #yogamedicinefamily #yoga for daily inspiration!
psikologzeynepgunduztepe Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe Güne en güzel başlama 🧘🏽‍♀️
.
.
.
.
.
#yogainspiration #yogachallenge #morningyogapractice
Likes: 25
Posted at: 2019-06-15 08:29:56
Güne en güzel başlama 🧘🏽‍♀️ . . . . . #yogainspiration #yogachallenge #morningyogapractice
psikologzeynepgunduztepe Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe .
.
Şu sıralar duyduğum, özellikle genç bireyler ve ebeveynleri arasında bir sorumluluk almama çatışması aldı başını gidiyor. 
Çocuklarını sorumlu bireyler olarak yetişmeleri kuşkusuz gelişimleri için en önemli yapı taşlarından biri. Dolayısıyla ebeveynlerin kaygısı son derece haklı.

Ancak, ebeveynler çocukları sorumluluk alsın isterken onlarla ilişkilerini kopma noktasına getirebiliyorlar. 
Bunun nedeni için, çocuğun hiçbir şekilde uslanmayıp, sorumluluk alamayacak olmasından kaynaklanmadığı daha çok ebeveyn tutumları ile yakından ilişkili olduğunu söylemek mümkün.
Öncelikle buradaki hedefimiz”bir ders vermek” ve çocuğa kendini kötü hissettirmek değil onu kendi sorumluluğunu üstlenmeye teşvik etmek olmalı.

Misal, odasını toplamayan ve toplamadığı için o gün yanında götürmesi gereken defterini odasında bulamayan okula deftersiz giden bir genç/ çocuk hayal edelim.
💡Yapılan ilk yanlış: ceza vermek. “Odanı toplayana kadar sana dışarı çıkmak yasak”. Çocuğunuzun hiç hoşuna gitmeyeceği muhtelemelen de öfkeleneceği bir durum yaratmış oldunuz.
💡 İkinci yanlış: Odayı topladınız ve defteri alıp çantasına koydunuz. Bu çocuğunuzu iyi ama sizi muhtemelen öfkeli hissettirecek. 
Üstelik her iki durumda da çocuk, defterini neden yanına alması gerektiği ile ilgili herhangi birşey düşünmemiş olacak. 
Yapılması gereken: Odayı toplamak istemediğinizi ancak gerekli eşyaları bulmak için düzen gerektiğini hatırlatmak ve bunu nasıl yapacağını göstermek olabilir. “ Defterinin okuldaki notların için gerekli olduğunu biliyorsun. Dağınıklık içinde onu bulmak zor oluyor. Odanı ben toplamayacağım ama senin düzenlemen için ne yapacağını sana gösterebilirim. “ diyebilirsiniz. Bunu yaparken öfkeli ve sert bir tutum takınmamak gerekir. 
Kendi sorumluluğunu almayı öğrenen çocuklar gelişimlerinde bunu yapmaya devam edeceklerdir. Öğrenilen bilginin kalıcı bir yeri muhakkak vardır.
.
.
.
#psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psychology #anne #baba #çocuk #ebeveyn #ebeveynlik #ebeveynolmak #aile #sorumluluk #sorumluluklar #cocukpsikolojisi #cocukvesorumluluk #ergenlik #ergenlikdönemi #ergenlikdönemisorunları #ergenlikpsikolojisi #türkiye #cocukpsikologu #ergenpsikologu #psikologzeynepgunduztepe
Likes: 36
Posted at: 2019-06-14 09:08:02
. . Şu sıralar duyduğum, özellikle genç bireyler ve ebeveynleri arasında bir sorumluluk almama çatışması aldı başını gidiyor. Çocuklarını sorumlu bireyler olarak yetişmeleri kuşkusuz gelişimleri için en önemli yapı taşlarından biri. Dolayısıyla ebeveynlerin kaygısı son derece haklı. Ancak, ebeveynler çocukları sorumluluk alsın isterken onlarla ilişkilerini kopma noktasına getirebiliyorlar. Bunun nedeni için, çocuğun hiçbir şekilde uslanmayıp, sorumluluk alamayacak olmasından kaynaklanmadığı daha çok ebeveyn tutumları ile yakından ilişkili olduğunu söylemek mümkün. Öncelikle buradaki hedefimiz”bir ders vermek” ve çocuğa kendini kötü hissettirmek değil onu kendi sorumluluğunu üstlenmeye teşvik etmek olmalı. Misal, odasını toplamayan ve toplamadığı için o gün yanında götürmesi gereken defterini odasında bulamayan okula deftersiz giden bir genç/ çocuk hayal edelim. 💡Yapılan ilk yanlış: ceza vermek. “Odanı toplayana kadar sana dışarı çıkmak yasak”. Çocuğunuzun hiç hoşuna gitmeyeceği muhtelemelen de öfkeleneceği bir durum yaratmış oldunuz. 💡 İkinci yanlış: Odayı topladınız ve defteri alıp çantasına koydunuz. Bu çocuğunuzu iyi ama sizi muhtemelen öfkeli hissettirecek. Üstelik her iki durumda da çocuk, defterini neden yanına alması gerektiği ile ilgili herhangi birşey düşünmemiş olacak. Yapılması gereken: Odayı toplamak istemediğinizi ancak gerekli eşyaları bulmak için düzen gerektiğini hatırlatmak ve bunu nasıl yapacağını göstermek olabilir. “ Defterinin okuldaki notların için gerekli olduğunu biliyorsun. Dağınıklık içinde onu bulmak zor oluyor. Odanı ben toplamayacağım ama senin düzenlemen için ne yapacağını sana gösterebilirim. “ diyebilirsiniz. Bunu yaparken öfkeli ve sert bir tutum takınmamak gerekir. Kendi sorumluluğunu almayı öğrenen çocuklar gelişimlerinde bunu yapmaya devam edeceklerdir. Öğrenilen bilginin kalıcı bir yeri muhakkak vardır. . . . #psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psychology #anne #baba #çocuk #ebeveyn #ebeveynlik #ebeveynolmak #aile #sorumluluk #sorumluluklar #cocukpsikolojisi #cocukvesorumluluk #ergenlik #ergenlikdönemi #ergenlikdönemisorunları #ergenlikpsikolojisi #türkiye #cocukpsikologu #ergenpsikologu #psikologzeynepgunduztepe
psikologzeynepgunduztepe Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe .
Günaydın! Bütün bıdıklar uyandı mı? 🐶😊
Likes: 160
Posted at: 2019-06-13 09:41:20
. Günaydın! Bütün bıdıklar uyandı mı? 🐶😊
psikologzeynepgunduztepe Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe .
.
Anne babalar bu yüzyılda  her zamankinden çok daha fazla koşturuyorlar. Ne var ki bunun için akıllı telefonlarına daha çok bağlı kalmak zorundalar.  Ancak Amerikan Pediatri Akademisi çocuk doktorları, okul öncesi çocukların konuşma ve dil gelişimlerine yardımcı olmak üzere anne-babalara çok kıymetli tavsiyelerde bulunuyor. 
Çocukların beyin gelişiminin %80’i hayatlarının ilk üç yılında gerçekleşiyor. Beyin gelişimi, sözlü yada sözsüz, insan etkileşimleri ve iletişiminden besleniyor. 
Dolayısıyla ebeveynler mümkün olduğunca telefona bağlanmak yerine, çocuklarının öğrenme becerilerini geliştirecek etkinlikler ve kaliteli zaman geçirmeye dayalı aktiviteler yapmaya odaklanmalılar.

Ne yapmak gerek: . .
.
🔆 Çocuğunuzla hergün birkaç sayfa kitap okuyabilir, kitaptaki resimleri inceleyebilirsiniz. Aynı anda iki insanın aynı şeye odaklanmasına “ortak dikkat” deriz. Ortak dikkat becerisi, sosyal ve dil gelişiminin oldukça önemli bir parçasını oluşturuyor. . .
.
🔆 Çocuğunuzla beraber pratik oyunlar oynayın. Küpleri üst üste koyma, el sallama, alkışlama gibi aktiviteler sosyal gelişime oldukça katlı sağlıyor. (Dolayısıyla bu noktada ellerinizin özgür olması son derece önemli📱❌ )
.
. 🔆 Çocuğunuzla birlikte körebe, saklambaç gibi interaktif oyunlar oynayın. Onunla koşturun, birlikte kahkaha atın. . .
.
🔆 Birlikte doğayı keşfe çıkın. Islak çimlerin kokusunu, toprağı inceleyin. “Şu kocaman bulutlara bak” yada “ Bu çimlere, çiçeklere dokunmak ister misin?” diyebilirsiniz. .
.
📣Anne babalar çocuklarının ilk 3-4 yılında dikkatlerini onların üzerine vererek beyin gelişimlerini, dil ve sosyal becerilerini, duygusal ve iletişim yeteneklerine büyük ölçüde katkı sağlıyorlar.
.
.
.
#psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psychology #psychologist #anne #baba #çocuk #bebek #bebeginilk6ayı #bebeğinilkyılı #telefonbağımlılığı #ebeveyn #ebeveynlik #oyun #psikologzeynepgunduztepe #istanbul #türkiye #cocukpsikolojisi #çocukpsikolojisiveailegitimi
Likes: 43
Posted at: 2019-06-12 13:17:28
. . Anne babalar bu yüzyılda her zamankinden çok daha fazla koşturuyorlar. Ne var ki bunun için akıllı telefonlarına daha çok bağlı kalmak zorundalar. Ancak Amerikan Pediatri Akademisi çocuk doktorları, okul öncesi çocukların konuşma ve dil gelişimlerine yardımcı olmak üzere anne-babalara çok kıymetli tavsiyelerde bulunuyor. Çocukların beyin gelişiminin %80’i hayatlarının ilk üç yılında gerçekleşiyor. Beyin gelişimi, sözlü yada sözsüz, insan etkileşimleri ve iletişiminden besleniyor. Dolayısıyla ebeveynler mümkün olduğunca telefona bağlanmak yerine, çocuklarının öğrenme becerilerini geliştirecek etkinlikler ve kaliteli zaman geçirmeye dayalı aktiviteler yapmaya odaklanmalılar. Ne yapmak gerek: . . . 🔆 Çocuğunuzla hergün birkaç sayfa kitap okuyabilir, kitaptaki resimleri inceleyebilirsiniz. Aynı anda iki insanın aynı şeye odaklanmasına “ortak dikkat” deriz. Ortak dikkat becerisi, sosyal ve dil gelişiminin oldukça önemli bir parçasını oluşturuyor. . . . 🔆 Çocuğunuzla beraber pratik oyunlar oynayın. Küpleri üst üste koyma, el sallama, alkışlama gibi aktiviteler sosyal gelişime oldukça katlı sağlıyor. (Dolayısıyla bu noktada ellerinizin özgür olması son derece önemli📱❌ ) . . 🔆 Çocuğunuzla birlikte körebe, saklambaç gibi interaktif oyunlar oynayın. Onunla koşturun, birlikte kahkaha atın. . . . 🔆 Birlikte doğayı keşfe çıkın. Islak çimlerin kokusunu, toprağı inceleyin. “Şu kocaman bulutlara bak” yada “ Bu çimlere, çiçeklere dokunmak ister misin?” diyebilirsiniz. . . 📣Anne babalar çocuklarının ilk 3-4 yılında dikkatlerini onların üzerine vererek beyin gelişimlerini, dil ve sosyal becerilerini, duygusal ve iletişim yeteneklerine büyük ölçüde katkı sağlıyorlar. . . . #psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psychology #psychologist #anne #baba #çocuk #bebek #bebeginilk6ayı #bebeğinilkyılı #telefonbağımlılığı #ebeveyn #ebeveynlik #oyun #psikologzeynepgunduztepe #istanbul #türkiye #cocukpsikolojisi #çocukpsikolojisiveailegitimi
psikologzeynepgunduztepe Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe .
Çocuk eğitimi ve özgüven ilişkisini okuduğum kitabın bir sonraki sayfasını çeviriyordum. Bir taraftan da yanımdaki, akran olduğumuzu düşündüğüm bir grup insanın konuşmaları dikkatimi dağıtıyor, dikkatimi oraya çeviriyordu. .

Hemen sonra, kitabımda bahsedilenin benzer bir örneğine canlı şahit olduğumu farketmemle dikkatimin neden dağıldığını anladım. Kitabı bıraktım. Naçizane düşüncem pratikte gördüğüm hiçbirşeyin teoriğin yerine geçmediği yönünde. Neyse, grupta derdini anlatamadığına inandığını düşündüğüm bir erkek, “birşey söyleyeceğim ama gülmeyin” diyordu. Söyleceği ötekilerin çok da umrunda değil gibiydi hani. Biri telefonunda birşeylere bakıyor, diğeri gözlüklerinin altından sırıtıyorken, ötekisi “ne saçmalacaksan hadi de” dedi. .
.

Tek başına yaşayan bireyler konuşmaya hiç ilgi göstermezler. Misal, anne ve babasının sağır ve dilsizliğe karşın kendisi konuşup, işiten bir çocuğu ele alalım. Bir yeri incindiğinde bunu bağırarak söylemesinin anlamlı olmayacağı açıktır. Bunu ancak yüz ifadeleri ile gösterirse yardım alması mümkündür. .
.

Başka bir konu; konuşmada ya da dil aracılığı ile ilişki kurmakta zorluk çeken çocuk toplumsallık duygusundan yoksun yetişmiş olabiliyor. Kimi çocuklar, istemeye istemeye, duraksayarak konuşuyor, bir cümleyi sonuna kadar getirmiyorlar. Çünkü anneleri bir cümleyi sonlandırmalarına izin vermeden istediklerini yapıyor veya onlar yerine onlara sorulan soruları bile yanıtlayabiliyorlar. .
.
Gelelim bizim örneğe; kimi çocukların da kendileriyle eğlenildiği ve gülünç duruma düşürüldükleri için cesaretlerini yitirip istedikleri gibi konuşamadıkları oluyor. Sürekli sözcüklerinde, konuşma tarzına kusur bulunan ve eleştirilen çocuklarda “düzgün konuşamazsam” düşüncesinin hakimiyeti çok anlamlı. Her cümlelerinde “Ama lütfen gülmeyin söyleceklerime” diye başlayan insanları bir de böyle dinleyin.
.
.
.
#psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #özgüven #özgüveneksikliği #anne #baba #çocuk #cocukpsikolojisi #ergenlikdönemi #ergenliksorunları #kaygı #çocuktakaygı #annebabatutumu #psikologzeynepgunduztepe #psychology #anxiety #konuşmabozukluğu
Likes: 151
Posted at: 2019-06-09 17:30:12
. Çocuk eğitimi ve özgüven ilişkisini okuduğum kitabın bir sonraki sayfasını çeviriyordum. Bir taraftan da yanımdaki, akran olduğumuzu düşündüğüm bir grup insanın konuşmaları dikkatimi dağıtıyor, dikkatimi oraya çeviriyordu. . Hemen sonra, kitabımda bahsedilenin benzer bir örneğine canlı şahit olduğumu farketmemle dikkatimin neden dağıldığını anladım. Kitabı bıraktım. Naçizane düşüncem pratikte gördüğüm hiçbirşeyin teoriğin yerine geçmediği yönünde. Neyse, grupta derdini anlatamadığına inandığını düşündüğüm bir erkek, “birşey söyleyeceğim ama gülmeyin” diyordu. Söyleceği ötekilerin çok da umrunda değil gibiydi hani. Biri telefonunda birşeylere bakıyor, diğeri gözlüklerinin altından sırıtıyorken, ötekisi “ne saçmalacaksan hadi de” dedi. . . Tek başına yaşayan bireyler konuşmaya hiç ilgi göstermezler. Misal, anne ve babasının sağır ve dilsizliğe karşın kendisi konuşup, işiten bir çocuğu ele alalım. Bir yeri incindiğinde bunu bağırarak söylemesinin anlamlı olmayacağı açıktır. Bunu ancak yüz ifadeleri ile gösterirse yardım alması mümkündür. . . Başka bir konu; konuşmada ya da dil aracılığı ile ilişki kurmakta zorluk çeken çocuk toplumsallık duygusundan yoksun yetişmiş olabiliyor. Kimi çocuklar, istemeye istemeye, duraksayarak konuşuyor, bir cümleyi sonuna kadar getirmiyorlar. Çünkü anneleri bir cümleyi sonlandırmalarına izin vermeden istediklerini yapıyor veya onlar yerine onlara sorulan soruları bile yanıtlayabiliyorlar. . . Gelelim bizim örneğe; kimi çocukların da kendileriyle eğlenildiği ve gülünç duruma düşürüldükleri için cesaretlerini yitirip istedikleri gibi konuşamadıkları oluyor. Sürekli sözcüklerinde, konuşma tarzına kusur bulunan ve eleştirilen çocuklarda “düzgün konuşamazsam” düşüncesinin hakimiyeti çok anlamlı. Her cümlelerinde “Ama lütfen gülmeyin söyleceklerime” diye başlayan insanları bir de böyle dinleyin. . . . #psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #özgüven #özgüveneksikliği #anne #baba #çocuk #cocukpsikolojisi #ergenlikdönemi #ergenliksorunları #kaygı #çocuktakaygı #annebabatutumu #psikologzeynepgunduztepe #psychology #anxiety #konuşmabozukluğu
psikologzeynepgunduztepe Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe .
🌸 🌸 🌸
#psychologiestr dergisinde -yanılmıyorsam ocak ayı sayısıydı- duygularımızı anlamak ile ilgili harika bir dosya vardı.

Sağlıklı olmak ile duygularımızı kabullenmemiz arasındaki yakın ilişkiden bahsediyordu. O zamanlar duygularımla aram bazen iyi bazen kötüydü . .

Sonra düşününce, aylar içerisinde hissettiğim duygular bir bir zihnime akın etti. Korku, öfke, sevinç, üzüntü, güven... Ne An’lar geldi aklıma. Sonra hepsinin de bir bir geçtiğini, iyi hislerimin de, kötü hislerimin de tamamen kalıcı olmadığını ve bir süre sonra onlara veda ettiğimi farkettim. 
Elbetteki beni iyi veya kötü hissettiren duygularım tamamen yok olmuyordu. Sadece ben onların içinde kaybolmamayı, onları kabul etmeyi hatta sevmeyi öğreniyordum. Onlara, ne yeni ve rahatsız edici bir özellik katıyor, ne de abartılı bir mükemmellik atfediyorum.  Oldukları gibi kabul ediyorum.
🌸 🌸 🌸
Şimdi de bu “An” daha sonra hatırlamam için şuracıkta dursun.
🌸 🌸 🌸
.
.
.
.
.
#psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psychologists #psychology #an #andakal #duygu #duygularlailetisimbecerileri #memorykeeping
Likes: 191
Posted at: 2019-06-07 18:10:14
. 🌸 🌸 🌸 #psychologiestr dergisinde -yanılmıyorsam ocak ayı sayısıydı- duygularımızı anlamak ile ilgili harika bir dosya vardı. Sağlıklı olmak ile duygularımızı kabullenmemiz arasındaki yakın ilişkiden bahsediyordu. O zamanlar duygularımla aram bazen iyi bazen kötüydü . . Sonra düşününce, aylar içerisinde hissettiğim duygular bir bir zihnime akın etti. Korku, öfke, sevinç, üzüntü, güven... Ne An’lar geldi aklıma. Sonra hepsinin de bir bir geçtiğini, iyi hislerimin de, kötü hislerimin de tamamen kalıcı olmadığını ve bir süre sonra onlara veda ettiğimi farkettim. Elbetteki beni iyi veya kötü hissettiren duygularım tamamen yok olmuyordu. Sadece ben onların içinde kaybolmamayı, onları kabul etmeyi hatta sevmeyi öğreniyordum. Onlara, ne yeni ve rahatsız edici bir özellik katıyor, ne de abartılı bir mükemmellik atfediyorum. Oldukları gibi kabul ediyorum. 🌸 🌸 🌸 Şimdi de bu “An” daha sonra hatırlamam için şuracıkta dursun. 🌸 🌸 🌸 . . . . . #psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psychologists #psychology #an #andakal #duygu #duygularlailetisimbecerileri #memorykeeping
psikologzeynepgunduztepe Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe .
.
“Güzel anılar hafızamızın bahçesidir. Sulanması gereken bir çiçek gibi onları canlı tutmak gerekir”

Patrick Estrade.
.
.
.
.
.
#psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psychology #psychologist #anılar #anılarınısakla #türkiye #ankara #istanbul #anne #baba #çocuk #çocukluk #ergenlik #ergenlikdönemi #ergenlikpsikolojisi #cocukpsikolojisi #psikologzeynepgunduztepe #memory #memoryplanner #memorykeeping #aile #çocukpsikolojisiveailegitimi
Likes: 140
Posted at: 2019-06-07 11:02:22
. . “Güzel anılar hafızamızın bahçesidir. Sulanması gereken bir çiçek gibi onları canlı tutmak gerekir” Patrick Estrade. . . . . . #psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psychology #psychologist #anılar #anılarınısakla #türkiye #ankara #istanbul #anne #baba #çocuk #çocukluk #ergenlik #ergenlikdönemi #ergenlikpsikolojisi #cocukpsikolojisi #psikologzeynepgunduztepe #memory #memoryplanner #memorykeeping #aile #çocukpsikolojisiveailegitimi
psikologzeynepgunduztepe Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe .
Küçük yaştan beri kitapların olduğu yerde kendimi mutlu hissediyorum. 
Kitap okumanın insanı rahatlattığına hatta bazen sıkılınan duygulardan kurtulmayı sağladığına inanlardanım. 
Orhan Pamuk’un “Bir kitap okudum hayatım değişti” cümlesi benim için kesinlikle gerçeklik payı barındırıyor. 
O an elimde hangi kitap varsa onun götürdüğü yere gitmek, kendi hayalimde canlandırdığım görselin içinde kaybolmak ve başka alemlerde olmanın keyfini çıkarmayı seviyorum. 
Okuma alışkanlığını küçük yaşlardan itibaren edinen çocukların hayal dünyaların daha zengin, içsel dünyalarının daha derin olduğunu kanıtlamış pek çok araştırma var. 
Bu yüzden bir çocuğu kitapla ne kadar erken tanışırsa o kadar şanslı sayıyorum.🌟
.
.
.
.
#psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psychology #anne #baba #çocuk #aile #ebeveyn #ebeveynlik #ebeveynolmak #çocukluk #ergenlik #ergenlikdönemi #ergenlikpsikolojisi #cocukpsikologu #ankara #istanbul #türkiye #psikologzeynepgunduztepe
Likes: 191
Posted at: 2019-06-06 16:11:56
. Küçük yaştan beri kitapların olduğu yerde kendimi mutlu hissediyorum. Kitap okumanın insanı rahatlattığına hatta bazen sıkılınan duygulardan kurtulmayı sağladığına inanlardanım. Orhan Pamuk’un “Bir kitap okudum hayatım değişti” cümlesi benim için kesinlikle gerçeklik payı barındırıyor. O an elimde hangi kitap varsa onun götürdüğü yere gitmek, kendi hayalimde canlandırdığım görselin içinde kaybolmak ve başka alemlerde olmanın keyfini çıkarmayı seviyorum. Okuma alışkanlığını küçük yaşlardan itibaren edinen çocukların hayal dünyaların daha zengin, içsel dünyalarının daha derin olduğunu kanıtlamış pek çok araştırma var. Bu yüzden bir çocuğu kitapla ne kadar erken tanışırsa o kadar şanslı sayıyorum.🌟 . . . . #psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psychology #anne #baba #çocuk #aile #ebeveyn #ebeveynlik #ebeveynolmak #çocukluk #ergenlik #ergenlikdönemi #ergenlikpsikolojisi #cocukpsikologu #ankara #istanbul #türkiye #psikologzeynepgunduztepe
psikologzeynepgunduztepe Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe .
Neyi görmek istersek bir tek ona mı dikkat ederiz? 
Herşeyden çok gözümüze bir o mu görünür?
.
.
.
.
#psikoloji #psychology #psikoterapi #psikoterapist #psikologzeynepgunduztepe #anne #baba #çocuk #ebeveyn #ebeveynlik #oyun #istanbul #ankara #uzmanklinikpsikolog #farkındalık #türkiye #psychology #psychologist #psikologzeynepgunduztepe
Likes: 131
Posted at: 2019-06-05 19:09:12
. Neyi görmek istersek bir tek ona mı dikkat ederiz? Herşeyden çok gözümüze bir o mu görünür? . . . . #psikoloji #psychology #psikoterapi #psikoterapist #psikologzeynepgunduztepe #anne #baba #çocuk #ebeveyn #ebeveynlik #oyun #istanbul #ankara #uzmanklinikpsikolog #farkındalık #türkiye #psychology #psychologist #psikologzeynepgunduztepe
psikologzeynepgunduztepe Uzm.Kln.Psk.Zeynep Gündüztepe .
Bütün sene çocuğu, genci, yetişkini, yaşlısı çok çalıştık çok yorulduk. Güzel bir arayı bayramla kutlamayı hepimiz hakettik🎈😊. Umarım herkes için bayram keyifli geçiyordur. 😊
Bol kahkaha, bol dinlenme ve herkese duru bir zihin diliyorum 🍃. .
Mutlu bayramlar!
.
.
.
.
#psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psikoterapiistanbul #istanbul #ankara #psikologzeynepgunduztepe #mutlubayramlar #anne #baba #çocuk #ebeveyn #ebeveynlik #ebeveynolmak #çocukluk #ergenlik #ergenlikdönemi #aile #türkiye #cocukpsikologu #cocukpsikolojisi #çocukpsikolojisiveailegitimi
Likes: 271
Posted at: 2019-06-05 08:59:25
. Bütün sene çocuğu, genci, yetişkini, yaşlısı çok çalıştık çok yorulduk. Güzel bir arayı bayramla kutlamayı hepimiz hakettik🎈😊. Umarım herkes için bayram keyifli geçiyordur. 😊 Bol kahkaha, bol dinlenme ve herkese duru bir zihin diliyorum 🍃. . Mutlu bayramlar! . . . . #psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psikoterapiistanbul #istanbul #ankara #psikologzeynepgunduztepe #mutlubayramlar #anne #baba #çocuk #ebeveyn #ebeveynlik #ebeveynolmak #çocukluk #ergenlik #ergenlikdönemi #aile #türkiye #cocukpsikologu #cocukpsikolojisi #çocukpsikolojisiveailegitimi

Copyrights © 2018 FreeClipArty. All Rights Reserved.